Categories
Etsy Satış Yapmak, Etsy SEO

Etsy satış yapmak isteyen insanların benzersiz el yapımı ürünlerini satışa çıkardığı devasa bir platformdur. Etsy’nin tüm dünyaya yayılan geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olması büyük bir rekabeti de beraberinde getiriyor. Bundan dolayı Rhyme Export olarak verdiğimiz danışmanlık hizmetinde satış süreciyle alakalı her bir ayrıntıya çok önem veriyoruz. Bu önemli ayrıntılardan birisi de Etsy açıklama metinleridir. Çünkü müşteriler bu metinlere bakarak satın alma süreciyle ilgili son kararı verirler. Ayrıca Etsy SEO odaklı bir strateji izlemenizi de gerektiren bir mecradır. Açıklama metni ise bu stratejiyi uygulayabileceğiniz en uygun köşedir diyebiliriz. Bundan dolayı bu yazımızda açıklama metni yazımıyla ilgili ipuçlarını sizinle paylaşıyor olacağız. SEO ile ilgili daha fazla bilgiye blog yazılarımızdan ve kapsamlı Etsy eğitimimizden ulaşabilirsiniz.

Vereceğiniz Bilgilerin Sıralamasını Doğru Yapın

Müşterilerin amacı kısa süre içinde ürünle alakalı tüm ayrıntıları öğrenmektir. Bundan ötürü Etsy açıklama metninin ilk kısmında ürünle ilgili en kilit bilgilere yer vermelisiniz. Buna ek olarak site içinde ve dışında aramaları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sahip olduğu arama algoritmasından dolayı Etsy SEO konusuna büyük bir önem veriyor. Siz de açıklama metninde en önemli anahtar kelimelerinizi anlamlı bir cümle içinde kullanarak Etsy için etkili bir strateji geliştirebilirsiniz.

Etsy Açıklama Metinlerini Kısa ve Öz Tutmaya Çalışın

Az önce de değindiğimiz gibi müşteriler aradıkları şeye hızlıca ulaşmak isterler. Bundan dolayı bir ürünün ne olduğunu veya olmadığını mümkün olduğunca hızlı şekilde onlara açıklamalısınız. Fakat bunu yaparken Etsy açıklama metninde olabildiğince sade bir dil kullanmaya bakın. Ayrıca müşterilerin olası sorularının cevaplarına da metin içinde yer vermelisiniz. Bunu yaparken cevapları madde madde sıralamak fazlalıkları atmanızı ve daha net olmanızı kolaylaştıracaktır.

Mağaza İstatistiklerinizden Yardım Alın

Yapacağınız etkili bir Etsy strateji planlaması müşterilerinizden bağımsız olmamalıdır. Bundan dolayı:

  • Mağaza trafiğinizin kaynağı
  • Müşterilerin listelemelerinizle girdikleri etkileşimi
  • Ürünlere ulaşılmasında en çok rol oynayan anahtar kelimeler

Gibi bazı faktörleri dikkatlice değerlendirmelisiniz. Size fayda sağlayacak bu bilgilere mağaza istatistiklerinizden ulaşabilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçlar sayesinde listeleme açıklamalarınızı doğru bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Tutarlı Bir Mağaza Diliniz Olsun

Rhyme Export olarak sürekli vurguladığımız şey şu: Etsy satış yapmak için olduğu kadar güçlü bir marka kimliği oluşturmak için de benzersiz bir mecradır. Mağazanızda kullandığınız görsellerden tutun da Etsy açıklama metinlerinize kadar her ayrıntıda markanızı yansıtmalı ve tutarlı bir dil oluşturmalısınız. Örneğin açıklama metinlerinize “siz” dili hakimken bir anda “sen” diline geçiş yapmak kafa karışıklığına sebep olacaktır.

Etsy Açıklama Sonuna Bir Bağlantı Ekleyin

İnternetteki her mecrada amaç müşteriyi kaybetmemek ve onu elde tutmaktır. Aynı şeyi mağazanızda siz de yapabilirsiniz. Müşteriniz mağazanızda aradığı şeyi tam olarak bulamadıysa onun başka bir mağazaya veya siteye gitmesine engel olmanız gerekir. Bunu yapmak için ise linklerin gücünden faydalanın. Açıklamanın sonuna mağazanızın ya da benzer ürünlerin linkini koymak, müşterileri elde tutmanıza olanak tanıyabilir.

Bu içeriğimizde Etsy açıklama metinlerini yazarken faydalanabileceğiniz birkaç önemli noktaya değindik. Etsy strateji planlaması ile ilgili daha kapsamlı bir çalışma için bize danışabilirsiniz. Fakat Etsy SEO konusunda Etsy eğitim videolarımızın ve blog yazılarımızın da faydalı olacağına eminiz. Rhyme Export olarak Etsy satış yapmak ile ilgili tüm sürecinizde en büyük destekçiniziz. Bir sonraki içeriğimizde görüşmek dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mart 2024
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategoriler

Recent Comments